21 вересня 2018
05.03.2018

Зустріч з спеціальним посланником німецького уряду з питань реформ у галузях урядування та децентралізації

2 березня 2018 року у Рахунковій палаті відбулася зустріч Т. в. п. Голови Рахункової палати О. С. Яременка зі спеціальним посланником німецького уряду з питань реформ у галузях урядування та децентралізації Георгом Мільбрадтом.

Метою зустрічі було обговорення реформ децентралізації в Україні та ролі Рахункової палати у цьому процесі. Акцентовано увагу на питаннях здійснення контролю коштів територіальних громад та відповідних повноваженнях Рахункової палати.

О. С. Яременко ознайомив гостя зі здобутками інституції у сфері контролю використання коштів державного бюджету в регіонах; досвідом проведення заходів державного зовнішнього фінансового контролю, з оцінки ефективності використання субвенцій з державного бюджету, спрямованих на соціально-економічний розвиток регіонів, створення інфраструктури об'єднаних територіальних громад, вирішення найбільш актуальних проблем населення.

Спеціальний посланник висловив думку про доцільність набуття Рахунковою палатою повноважень здійснення контролю коштів органів самоврядування у повному обсязі, а не тільки переданих з державного бюджету, що сприяло б підвищенню ефективності такого контролю.

Сторони домовилися про наступні зустрічі для подальшого обговорення питань належного врядування й децентралізації.