16 грудня 2018    
Пошук
Головна » Діяльність Рахункової палати » Офіційні повідомлення
21.02.2018

Чи потрібні Мінприроди його науково-дослідні установи?

 

Рахункова палата 13 лютого 2018 року під головуванням Тимчасово виконуючого повноваження Голови Рахункової палати О. С. Яременка відповідно до статті 98 Конституції України, статей 7, 25, 26, 35 і 36 Закону України "Про Рахункову палату" розглянула Звіт про результати аудиту ефективності використання Міністерством екології та природних ресурсів України коштів державного бюджету за бюджетною програмою "Прикладні наукові та науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами і державним замовленням у сфері природоохоронної діяльності, фінансова підтримка підготовки наукових кадрів" (КПКВК 2401040).

Запрошеним на розгляд цього питання на засіданні Рахункової палати був заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції М. С. Кузьо. Звіт представила член Рахункової палати М. Я. Шулежко.

Проведений аудит засвідчив, що виконання бюджетної програми КПКВК 2401040 протягом 2015-2017 років не було результативним, кошти використовувалися неефективно і з порушенням вимог чинного законодавства.

Бюджетна програма КПКВК 2401040 не була спрямована на виконання державних цільових програм і виконувалася за відсутності відповідної галузевої програми. Створення наукової продукції та практичне впровадження результатів прикладних наукових і науково-технічних розробок, що здійснювалися за рахунок коштів КПКВК 2401040, аудитом не підтверджено.

Кошти загального фонду державного бюджету, спрямовані протягом 2015-2017 років на виконання прикладних наукових і науково-технічних розробок, у сумі майже 45 млн грн використано неефективно.

Плани науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт Міністерства не формувалися, конкурсний відбір виконавців робіт Мінприроди не здійснювався, договори на виконання робіт не укладалися, виконані роботи актами прийняття-передавання не приймалися, моніторинг практичного впровадження результатів робіт не здійснювався.

Не укладалися Міністерством й державні контракти на підготовку наукових кадрів за державним замовленням, на що протягом 2015-2017 років використано за цією бюджетною програмою майже 1 млн гривень.

Міністерством за рахунок коштів КПКВК 2401040 фактично здійснювалося утримання двох науково-дослідних установ, що належать до сфери його управління: науково-дослідної установи "Український науково-дослідний інститут екологічних проблем" та науково-дослідної установи "Український науковий центр екології моря" (УкрНЦЕМ).

При цьому через неефективне використання бюджетних коштів за бюджетною програмою втрачається наявний потенціал провідних науково-дослідних установ, підпорядкованих Мінприроди, не забезпечується належне виконання функцій і завдань, які стоять перед Міністерством та установами як у сфері науково-технічної діяльності та підготовки наукових кадрів, так і охорони об'єкту природо-заповідного фонду - ботанічного заказника "Філофорне поле Зернова", переданого під охорону УкрНЦЕМ Указом Президента України від 21.11.2008 № 1064/2008.

За результатами розгляду звіту Рахункова палата вирішила про результати аудиту проінформувати Верховну Раду України. Відомості про результати контрольного заходу у формі рішення Рахункової палати надіслати Кабінету Міністрів України та рекомендувати доручити Міністерству екології та природних ресурсів України вжити заходів реагування на висновки та пропозиції за результатами проведеного аудиту.

Рішення та Звіт оприлюднити на офіційному веб-сайті Рахункової палати. 

Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Рахункової палати Шулежко М. Я.

 

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України