23 травня 2018
23.01.2018

Про основні підсумки роботи Комітету з питань бюджету

Комітет з питань бюджету оприлюднив основні підсумки своєї роботи у період сьомої сесії Верховної Ради України восьмого скликання (вересень 2017 - січень 2018 року), у яких зазначив, що протягом сьомої сесії відбулося 20 засідань Комітету, на яких було розглянуто 721 питання. У підсумках, зокрема, наголошується на тісній співпраці Комітету з питань бюджету з Рахунковою палатою в частині забезпечення прийняття Верховною Радою України Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік».

З метою конструктивного та збалансованого розгляду законопроекту № 7000 у Комітеті за участю керівництва Міністерства фінансів і Рахункової палати опрацьовано пропозиції суб'єктів права законодавчої ініціативи до законопроекту № 7000 (загалом опрацьовано 2289 пропозицій народних депутатів та комітетів Верховної Ради, які включено у відповідну таблицю пропозицій з висновками Комітету щодо кожної з них) та висновки Рахункової палати. «За результатами проведеної роботи Комітетом було підготовлено проект постанови Верховної Ради «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2018 рік» (реєстр. № 7000-П) та таблицю пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи до законопроекту № 7000.

Верховною Радою 14.11.2017 р. прийнято зазначений проект Постанови за реєстр. № 7000-П (схвалено Бюджетні висновки Верховної Ради - постанова № 2209-VIII), що вважається прийняттям законопроекту № 7000 у першому читанні. На виконання цього рішення Уряд 04.12.2017 р. подав доопрацьований до другого читання законопроект № 7000», інформує сайт Комітету.

В основних підсумках своєї роботи Комітет з питань бюджету також наголошує, що «упродовж сьомої сесії Комітет плідно співпрацював з Рахунковою палатою, використовуючи її матеріали, висновки та інформації при проведенні оцінки показників державного та місцевих бюджетів на стадії їх формування та виконання. Загалом від Комітету направлено відповідні звернення до Кабінету Міністрів, галузевих міністерств та органів місцевої влади і місцевого самоврядування щодо вжиття заходів з усунення виявлених Рахунковою палатою недоліків і порушень (станом на 16.01.2018 р. - 37 листів).

При цьому, керуючись статтями 14 і 24 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» та статтею 109 Бюджетного кодексу, Комітет на своєму засіданні у вересні п. р. розглядав Висновок Рахункової палати про стан виконання закону про Державний бюджет України на 2017 рік у першому півріччі та у грудні п. р. - Висновок Рахункової палати про стан виконання закону про Державний бюджет України на 2017 рік у січні - вересні разом з відповідною інформацією щодо виконання державного бюджету у 2017 році, підготовленою секретаріатом Комітету, що містила аналітичні матеріали за звітний період. Під час розгляду таких питань за участю Рахункової палати та Міністерства фінансів було звернуто увагу на окремі недоліки при виконанні державного бюджету протягом звітного періоду, у зв'язку з чим Комітет направляв Уряду рекомендації щодо врегулювання наявних проблем і усунення недоліків в процесі виконання бюджету.

Крім того, уповноважені представники Рахункової палати запрошувалися та брали участь у майже всіх засіданнях Комітету і багатьох засіданнях його підкомітетів.

Відповідно до вимог статті 208-2 Регламенту Верховної Ради України та Закону України «Про Рахункову палату» у Комітеті проведено попередні заходи щодо повторного конкурсу на зайняття посад членів Рахункової палати. Зокрема, 6 жовтня 2017 року підкомітетом з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати проведено співбесіди з кандидатами на посади членів Рахункової палати, які серед іншого включали тестування на знання однієї з офіційних мов Ради Європи (англійської або французької). За підсумками проведених заходів повторного конкурсу Комітет 15 листопада 2017 року узагальнив результати відповідного конкурсу та ухвалив рішення, яке подано на розгляд Верховної Ради України /лист від 15.11.2017 р. № 04-13/3-2280(260455)/ разом з висновками щодо кожного з 42 кандидатів, з яких рекомендовано Верховній Раді на посади членів Рахункової палати 23 кандидата».