20 сiчня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2017 рік
08.12.2017

Ситуація з контролем безпечності харчових продуктів
та захистом споживачів в Україні критична

 

Рахункова палата, розглянувши результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, спрямованих на реалізацію державної політики з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів засвідчує, що Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, утворена в результаті оптимізації системи центральних органів виконавчої влади, не дивлячись на зусилля в реалізації визначених повноважень, залишається сам на сам з складним станом епізоотичної, санітарно-епідемічної та фітосанітарної ситуації в країні.

Стан санітарно-епідемічного благополуччя є не достатнім для досягнення задовільних показників здоров'я населення країни.

Постійно зростає ризик погіршення епізоотичної ситуації та недотримання вимог відносно безпечності харчових продуктів тваринного походження. Як наслідок - зростають ризики поширення захворювань серед населення, як від споживання неякісних продуктів, так і від особливо небезпечних хвороб, спільних для тварин і людей.

Складними залишаються і фітосанітарний стан території України та стан здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин (під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованих організмів у відкритих системах) на підприємствах, в установах та організаціях агропромислового комплексу незалежно від їх підпорядкованості і форм власності.

Також викликає занепокоєність і щорічне зростання цін на продукти харчування.

У своєму Звіті Рахункова палата наголошує, що зменшення витрат державного бюджету на утримання центральних органів виконавчої влади та скорочення чисельності їх управлінського апарату, досягнуті в умовах здійснення заходів з оптимізації центральних органів, за відсутності належного їх обґрунтування та узгодження, в окремих випадках не співставні з наслідками та витратами на подолання таких наслідків, а отже і не позбавлені ризиків додаткових витрат бюджету та ризиків зростання соціальної напруги в країні.

 

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України