20 сiчня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2017 рік
07.12.2017

Рахункова палата: Держпродспоживслужба потребує дієвої підтримки Уряду

 

Результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, спрямованих на реалізацію державної політики з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, проведеного Рахунковою палатою засвідчують, що Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (утворена в результаті реалізації постанови Кабміну «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» від 10.09.2014 № 442) у 2016-2017 роках вживала окремі заходи спрямовані на виконання власних повноважень, у тому числі і в питаннях лібералізації торгівлі з ЄС.

Проте аудитом встановлено, що ефективність державного управління у сферах повноважень Держпродспоживслужби недостатня. Сталося це перш за все через:

- відсутність сформованої державної політики у цій сфері,

- тривале внесення змін до чинного законодавства і прийняття підзаконних актів,

- відсутність поетапного і належно обґрунтованого наділення Служби властивими повноваженнями.

Складний сучасний стан епізоотичної, санітарно-епідемічної та фітосанітарної ситуації в країні переконливо свідчить і про необхідність посилення дієвості державного нагляду (контролю) у сферах, віднесених до повноважень Держпродспоживслужби.

Рахункова палата прийняла рішення із зазначеного питання та спрямувала його Кабінету Міністрів України. В ньому містяться рекомендації щодо усунення внутрівідомчих протиріч в питаннях формування державної політики у сферах повноважень Держпродспоживслужби, у тому числі і шляхом оптимізації (за повноваженнями) системи центральних органів виконавчої влади щодо формування такої політики.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України