18 грудня 2017

День Гідності та Свободи: революція триває

21 листопада в Україні відзначається як День Гідності та Свободи. Чотири роки тому цього дня перші нескорені вийшли на холодний граніт у центрі української столиці, вимагаючи підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом і не блокувати природний рух нашої держави до Європи. Саме тому цей історичний Майдан отримав назву Європейський. А Революція Гідності підвела риску і під російсько-радянським минулим, і під пострадянським періодом. Сьогодні Україна та Європа значно ближчі одна до одної, ніж чотири роки тому, бо плани й вимоги Євромайдану втілюються в життя, хоча завершення Революції Гідності відбудеться лише тоді, коли буде виконана програма європейських змін.

Згідно з Указом Президента України, з метою належного відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи, вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, враховуючи важливе значення цих подій для утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості та європейського шляху розвитку 21 листопада 2017 року у місті Києві, інших населених пунктах відбудуться меморіальні, урочисті та культурно-мистецькі заходи за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, духовенства, громадськості, передусім учасників революційних подій в Україні у 2004, 2013-2014 роках, учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях. Пройдуть церемонії покладення квітів, будуть встановлені лампадки на місцях поховань Героїв Небесної Сотні, загиблих учасників АТО в Донецькій і Луганській областях, біля пам'ятників і пам'ятних знаків, присвячених подіям та учасникам Революції Гідності, АТО в Донецькій і Луганській областях.

У військових частинах, навчальних та інших закладах для дітей та молоді, в закладах культури та установах відбудуться тематичні виставки, інформаційні заходи, зустрічі з активними учасниками революційних подій та учасниками антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях. 21 листопада у Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського покажуть концертну програму з нагоди Дня Гідності та Свободи. Передбачено проведення мультимедійної презентації «Революції, що нас змінили» у Міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці «Молода гвардія». З 15 до 25 листопада у Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» триватиме фотовиставка «Майдан - фортеця духу».

Протягом листопада відбудуться також тематичні просвітницькі заходи: книжкові виставки, виховні години, бесіди, тематичні вечори, конференції, зустрічі за «круглим столом» тощо у закладах освіти та культури Києва. Заходи з відзначення Дня Гідності та Свободи широко висвітлюватимуть ЗМІ, транслюватимуться тематичні теле- і радіопередачі.