18 грудня 2017

Відзначення 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні

25 листопада 2017 року Україна і весь демократичний світ вшановуватимуть пам'ять про мільйони жертв Голодомору - геноциду української нації, вчиненого комуністичним тоталітарним режимом у 1932-1933 роках. На виконання Указу Президента України та плану заходів, затвердженого Кабінетом Міністрів України на 2017-2018 роки у зв'язку із 85-ми роковинами Голодомору, в Україні пройдуть заходи, присвячені цим трагічним історичним подіям.

Щорічно день пам'яті жертв Голодомору припадає на четверту суботу листопада. У ці дні в столиці та на всій території країни відбудуться жалобні церемонії за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, духовенства, іноземних гостей, буде приспущено Державний Прапор України, обмежено заходи розважального змісту, внесено відповідні зміни до програм радіо та телебачення, буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання та традиційну акцію «Запали свічку пам'яті».

Серед урядових інформаційно-просвітницьких заходів щодо подальшого визнання світовою спільнотою Голодомору 1932 -1933 років в Україні - геноцидом Українського народу, - тематична виставка про злочин Голодомору та передача її до МЗС для представлення у приміщеннях парламентів та урядових установ іноземних держав та міжнародних організацій; підготовка тематичних інформаційних матеріалів про злочин Голодомору - англійською, французькою, німецькою, іспанською мовами; передача до МЗС документальних та художніх фільмів про трагедію Голодомору, дубльованих або з субтитрами англійською мовою, призначених для некомерційного показу за кордоном.

Впродовж 2017-2018 років буде проведено інформаційно-соціальну кампанію щодо інформування суспільства про події, пов'язані з Голодомором 1932-1933 років в Україні. Відбудуться тематичні наукові, наукові-практичні конференції, круглі столи, присвячені масовим штучним Голодоморам 1921-1923 років та 1946-1947 років в Україні. Триватимуть роботи над Національною книгою пам'яті жертв Голодомору, дослідження теми геноциду, пошуки з встановлення осіб, які у 1932-1933 роках рятували людей від голоду.

У Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору» планується створення геоінформаційної системи місць, пов'язаних з трагічними подіями 1932-1933 років в Україні. На часі спорудження у Києві пам'ятника визначному досліднику Голодомору Джеймсу Мейсу.

У навчальних закладах та закладах культури відбудуться інформаційні, навчально-виховні та інші заходи, спрямовані на донесення інформації про штучні масові Голодомори, вчинені радянською владою. Серед молоді, митців та молодих вчених проведуть Всеукраїнський конкурс науково-пошукових робіт «Голодомор 1932-1933 років. Україна пам'ятає», конкурси на створення кращого твору літератури, образотворчого мистецтва, музичного твору на вшанування пам'яті жертв геноциду Українського народу.

Також передбачається випуск протягом 2018 року конверта з оригінальною маркою, присвяченого 85-роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні та проведення його спецпогашення. У листопаді 2018 року в Києві заплановано проведення Міжнародного форуму з нагоди скорботної дати.