20 листопада 2017
07.11.2017

Вийшла книга про Рахункову палату

Цієї осені світ побачила книга «Рахункова палата України: співпраця з Верховною Радою та організаціями громадянського суспільства». У ній на сучасних та історичних прикладах різних країн світу розповідається про значення, роль і місце вищих аудиторсь­ких інституцій в правових демократичних системах, йдеться про одну із наймолодших вищих аудиторсь­ких інституцій у світі - Рахункову палату України, та її взаємодію з організаціями громадянського суспільства.

Автори узагальнюють провідний міжнародний досвід здійснення зовнішнього аудиту та ефективність застосування сучас­них механізмів фінансового контролю в Україні. Вони формують практичні пропозиції щодо розвитку ефективної взаємодії між Рахунко­вою палатою та Верховною Радою України щодо практичної реалізації представлених нею висновків та пропозицій, з Президентом України, Кабінетом Міністрів України та іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування задля підвищення ефективності реалізації наданих Палатою пропозицій і рекомендацій за результатами проведеної аудиторської діяльності. Йдеться й про забезпечення публічності та прозорості у діяльності Палати в засобах масової інформації та співпраці з громадянським суспільством.

До авторського колективу видання ввійшли Денис Базілевич, Володимир Крижанівський, Віталій Мельничук, Василь Невідомий, Наталія Старостенко.

Видання здійснене завдяки підтримці наданій Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «РАДА: підзвітне, відповідальне, демократичне парламентське представництво». Електронну версію видання розміщено на веб-сайтах Рахункової палати (http://www.ac-rada.gov.ua/doccatalog/document/16753521/RPU.pdf?subportal=main) та Програми «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво» (www.radaprogram.org).