17 жовтня 2017
26.09.2017

Пройшов семінар для працівників теруправлінь

21 вересня у Рахунковій палаті пройшов семінар для працівників територіальних управлінь. Його учасниками стали 14 державних службовців територіальних управлінь та 10 працівників центрального апарату Палати.

Відкриваючи семінар тимчасово виконуючий повноваження Голови Олександр Степанович Яременко зазначив, що під час таких навчань та неформальних зустрічей фахівці мають змогу не лише слухати лекторів, а й обмінюватися досвідом, новими знаннями та методами роботи.

- Проте, не лише ви чекаєте на нову інформацію, - зазначив т. в. п. Голови. - Ми також чекаємо її від вас. Ви бачите проблеми під іншим кутом зору. Якщо ми будемо звіряти наші погляди, від цього виграють усі і справа в першу чергу.

Також О. С. Яременко зазначив:

- Позитивно, що семінар проходить саме в момент, коли Уряд подав проект бюджету на наступний рік до Верховної Ради, а Палата презентувала свій звіт про виконання Держбюджету у І півріччі 2017 року на бюджетному комітеті Парламенту. В комітеті наша робота отримала схвальну оцінку, але ми працюємо не заради похвали. Ми маємо професійно виконувати свої функції та доносити до суспільства результати наших перевірок. Тому, що працюємо для людей. До того ж, інформаційні повідомлення (за результатами перевірок) маємо писати простою, доступною мовою, щоб людина, яка не має ні достатніх професійних знань чи відповідної освіти, прочитавши їх зрозуміла що відбувається, як використовуються її податки та публічні фінанси загалом.

Учасники семінару прослухали доповіді про:

• «Зовнішній фінансовий контроль міжбюджетних відносин: завдання, проблеми і шляхи вдосконалення» (виступаючий - заступник директора департаменту з питань використання коштів державного бюджету в регіонах Ігор Богданович Стефанюк);

• «Проведення департаментом з питань бюджетної політики аналізу виконання закону про державний бюджет: виявлені проблеми і можливі наслідки» (виступаючий - заступник директора департаменту з питань бюджетної політики Олександр Іванович Тесленко);

• «Особливості зовнішнього державного фінансового контролю за доходами бюджету» (виступаючий - заступник директора департаменту з питань доходів бюджету Цезар Григорович Огонь);

• «Основні засади проведення Рахунковою палатою фінансового аудиту (Методичні рекомендації, затверджені рішенням Рахункової палати від 22.09.2015 № 5-5)» (виступаюча - заступник начальника управління - начальник відділу стратегії інституційного розвитку Рахункової палати управління стратегічного розвитку, аналітики та стандартів Тетяна Миколаївна Шевченко);

• «Про систему «Прозоро» та особливості здійснення контролю державних закупівель в нових умовах» (виступаюча - головний спеціаліст відділу правового забезпечення організаційно-адміністративної діяльності департаменту з питань правового забезпечення Юлія Олексіївна Литвин);

• «Організаційні питання забезпечення діяльності територіальних управлінь» (виступаючі - начальник управління кадрового забезпечення Катерина Василівна Моторна, начальник відділу документообігу та контролю Галина Іванівна Заяць).

Окрім цього учасники семінару мали можливість поспілкуватись з кожним виступаючим та обговорити актуальні питання з діяльності теруправлінь.