19 листопада 2017
23.08.2017

Відбулося засідання Рахункової палати

На черговому засіданні Рахункової палати під головуванням Романа Магути був розглянутий Звіт про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених у 2015 - 2016 роках та I півріччі 2017 року Міністерству охорони здоров'я України для здійснення державних закупівель із залученням спеціалізованих організацій за бюджетною програмою "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру". Доповідач: член Рахункової палати Ігор Заремба.

В ході обговорення цієї надзвичайно актуальної проблеми, що торкається безпосередньо здоров'я української нації взяли участь народні депутати: Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець, Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв, член Комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва, член комітету Верховної Ради з питань бюджету Валерій Дубіль, в. о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. У засіданні також взяли участь представники громадських організацій: Центр протидії корупції, Медична палата України, Національна медична палата України.

Така форма розгляду питання є свідченням пошуку шляхів вирішення питань, які впродовж багатьох років вирішувались з порушенням вітчизняного законодавства та створювали підґрунтя для зловживань і корупції на всіх рівнях державних структур.

Народні депутати України підкреслили високопрофесійний підхід аудиторів та акцентували увагу на потребі посилення контролю за використанням коштів Державного бюджету в частині здійснення закупівель медичних препаратів для населення України.

Зокрема, Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець зазначила, що єдиним інструментом допомоги у роботі Комітету з наведення бюджетного правопорядку і контролю за рухом публічних фінансів є Рахункова палата.

Запровадження системи закупівель через міжнародні організації на думку Уляни Супрун є лише першим кроком і спробою досягнути законних, цивілізованих світових стандартів і результатів роботи у галузі медицини. Водночас, очікувати високого ефекту від нововведення на сьогодні зарано. В організації цієї роботи мають місце багато невирішених проблем.

Учасники засідання одностайно дійшли висновків про направлення результатів аудиту до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з визначенням конкретних рекомендацій щодо вдосконалення механізму закупівель у системі охорони здоров'я.

Звіт про результати проведення контрольно-аналітичних заходів у повному обсязі буде оприлюднено на офіційному веб-порталі Рахункової палати у термін визначений законодавством України.