19 листопада 2017
20.07.2017

Учасникам семінару про результати аудиту Рахункової палати

Семінар з питань оптимізації діяльності Державної судової адміністрації України (ДСА) та її територіальних органів за участю представників Рахункової палати України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного агентства України з питань державної служби, представників та експертів Ради Європи відбувся в м. Яремче.

На семінарі обговорювались питання діяльності ДСА у світлі нового законодавства України щодо судоустрою, йшов обмін думками щодо способів оптимізації діяльності адміністрації відповідно до стандартів та рекомендацій Ради Європи стосовно організації роботи органів судової влади. Йшлося й про взаємодію ДСА з іншими інституціями в державі.

У цьому зв'язку актуально прозвучав виступ начальника відділу з питань судової влади департаменту з питань оборони та правоохоронної діяльності Рахункової палати Світлани Кірпічової, яка довела до відома учасників семінару результати аудиту ефективності здійснення державних закупівель Державною судовою адміністрацією України та її територіальними управліннями.

На фото: Виступ Світлани Кірпічової.

- Протягом 2015-2017 років Державною судовою адміністрацією України та її територіальними управліннями бюджетні кошти, виділені на закупівлю товарів, робіт і послуг, використовувалися для забезпечення функцій судової влади за напрямами, визначеними відповідними бюджетними програмами, - повідомила Світлана Кірпічова. - Однак, за відсутності системи управління ризиками під час здійснення процедур закупівель, укладання договорів, розгляду обґрунтованості вартості товарів, робіт і послуг в калькуляціях контрагентів, оцінки виконання умов укладених договорів, перевірки достовірності включення обсягів і вартості виконаних робіт до актів виконаних робіт, у деяких випадках використання бюджетних коштів відбувалося неекономно та непродуктивно.

Далі аудитор навела кілька прикладів з проведеного аудиту ефективності використання коштів Державною судовою адміністрацією та її територіальними управліннями - впровадження підсистеми «Електронний суд» та комплексної системи захисту інформації; удосконалення рівня інформатизації судової влади та розробки нормативів забезпечення судових установ системами відеоконференцзв'язку та серверним обладнанням; правового врегулювання норм законодавства з метою встановлення процесуального порядку здійснення судочинства в електронному вигляді тощо.

Під час аудиту проведено ідентифікацію та оцінку ризиків управління бюджетними коштами, які використовувалися на закупівлю товарів робіт і послуг з точки зору ефективності досягнення найкращого результату.

Оперуючи неупередженими даними, аудитор зупинилася на проблемних питаннях, вирішення яких зменшить ризики нераціонального та непродуктивного використання бюджетних коштів на матеріально-технічне забезпечення органів судової влади.

На фото: експерт Ради Європи Крістін Саргсян, представник Рахункової палати Світлана Кірпічова, Голова відділу з реформ сектору правосуддя Департаменту правосуддя та правового співробітництва Ради Європи Ліліт Данегян, Голова ДСА Зеновій Холоднюк, радник Голови ДСА, модератор семінару Ірина Войтюк.

На основі стандартів та рекомендацій Ради Європи учасниками заходу запропоновано покроковий план дій з оптимізації діяльності Державної судової адміністрації України та вдосконалення її взаємодії з судами та іншими інституціями.