26 травня 2018    
Пошук
Головна » Архів » Події » 2017 рік
12.06.2017

Про результати міжнародного навчання в Індії на тему
«Аудит ефективності»

8 червня у Рахунковій палаті відбувся навчальний семінар для співробітників «Аудит ефективності», проведений згідно з планом підвищення кваліфікації працівників інституції на 2017 рік.

Семінар став своєрідним звітом провідного спеціаліста відділу з питань боргових та кредитних операцій департаменту з питань державного боргу, міжнародної діяльності та фінансових установ Світлани Карман за результатами закордонного відрядження до Республіки Індія.

- Рахункова палата протягом багатьох років делегує своїх службовців для навчання в Міжнародний центр інформаційних систем і аудиту (ICISA) в м. Нойда, - говорить Світлана Карман. - Для мене було великою честю брати участь в 133-й Міжнародній навчальній програмі "Аудит ефективності", в якій взяли участь 42 представника з 38 країн світу.

 

 

Світлана Карман розповіла, що структура програми навчання містила інтерактивні лекції, групові дискусії, практичні заняття, виїзди на об'єкти аудиту і дослідницькі поїздки та ситуативні завдання з проведення аудиту. Теми курсу викладались лекторами від урядових відомств, офісу Генерального контролера та аудитора Індії, державних та приватних організацій, а також неурядових та громадських інституцій. Запрошені лектори були практичними експертами, які в основному брали активну участь в проведенні аудиту ефективності.

Що ж до самого аудиту ефективності, то завдяки семінару працівники Рахункової палати мали можливість дізнатися, що він являє собою комплексну експертизу прогресу та ефективності реалізації програм розвитку, проектів та державних схем з точки зору оцінки їх економності, ефективності, результативності, неупередженості, дотриманні етичних норм та збереженні навколишнього середовища. Лектор дала характеристику усім цим складовим та зупинилась на відмінності аудиту ефективності від фінансового аудиту. Вона полягає в тому, що аудит ефективності містить більше суджень та інтерпретацій, має більші масштаби, його доказова база ґрунтується більше на переконаннях, ніж на прийнятних фактах, звіти містять більш дискусійні ніж причинні аргументи. До того ж, критерії для оцінки в тандемі з цілями аудиту, повинні перетікати у висновки та рекомендації.

 

 

Також Світлана Карман висловила власні пропозиції та очікування відносно впровадження здобутих знань у роботу українського органу фінансового контролю. Зокрема:

- зважаючи на практичну користь від міжнародних навчальних програм продовжувати практику залучення працівників Рахункової палати до участі в навчанні за тематичними програмами, зокрема, ITEC та іншими міжнародними програмами, які сприятимуть підвищенню їх кваліфікації;

- з метою підвищення ефективності участі Рахункової палати у міжнародній діяльності, включаючи INTOSAI та EUROSAI, міжнародних конференціях, семінарах та тренінгах з державного аудиту продовжувати практику вивчення на постійній основі англійської мови працівниками;

- з метою вдосконалення національних підходів до проведення аудиту ефективності розглянути можливість здійснення офіційного перекладу стандартів INTOSAI з аудиту ефективності, тощо.

 

 

Розповідь Світлани Карман супроводжувалась корисним та ілюстративним матеріалом.

За даними управління кадрового забезпечення, у семінарі-навчанні взяли участь 26 державних службовців Рахункової палати, практична діяльність яких пов'язана з контрольно-аналітичними заходами.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України