18 серпня 2017
22.05.2017

Зустріч керівництва Рахункової палати з представниками
програми USAID РАДА

Відбулася зустріч Т.в.п. Голови Рахункової палати Олександра Яременка, секретаря Рахункової палати Анатолія Юхимчука з представниками програми USAID РАДА Ігорем Когутом, Тетяною Бібік, Віталієм Мельничуком та Володимиром Крижанівським.

Відкриваючи зустріч Олександр Яременко наголосив, що для Рахункової палати, протягом 20 років її діяльності, головним напрямом роботи залишається реалізація функцій контролю за надходженням коштів до Державного бюджету України та їх використанням. Він розповів гостям про завдання, напрями та формат роботи організації, її комунікацію з народними депутатами України та громадськістю, підготовку звіту про роботу Палати у 2016 році та висновків щодо виконання бюджету країни за минулий рік. О. Яременко зазначив, що на підставі звітів, висновків, інформацій Рахункової палати комітети Верховної Ради України можуть розробляти пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України, розвитку бюджетної та фінансово-кредитної системи України, а також готувати висновки з конкретних питань, що стосуються виявлених відхилень і порушень у визначених Законом сферах, які подаються на розгляд Верховної Ради.

Йшлося й про актуальні питання підготовки Стратегії роботи Рахункової палати, посилення інформаційної політики та донесення до громадян інформації про діяльність інституції.

В свою чергу, Ігор Когут (директор програми «Рада») розповів про пріоритетні завдання програми. А це: допомога народним депутатам України в налагодженні ефективної системи співпраці з виборцями і підвищення якості виконання їх представницьких повноважень; залучення громадян до законодавчого процесу шляхом комунікації, інформування і надання їм послуг; розширення участі громадян у моніторингу роботи законодавчого органу держави; посилення ефективності незалежного парламентського контролю за виконавчою владою, тощо.

Тетяна Бібік, Віталій Мельничук висловили готовність сприяти Рахунковій палаті в наданні технічної й організаційної допомоги при розробці Стратегії роботи Рахункової палати, співпраці з регіональними засобами масової комунікації та покращенням комунікації з депутатським корпусом.