18 серпня 2017

ЗАЯВА ПРЕС-СЛУЖБИ РАХУНКОВОЇ ПАЛАТИ

На офіційному Web-порталі Вашої організації (http://rpr.org.ua) 22 березня 2017 року було опубліковану інформацію під назвою «Громадськість закликає Верховну Раду невідкладно затвердити оновлений склад Рахункової палати».

Рахункова палата занепокоєна позицією Антикорупційної групи Реанімаційного Пакету Реформ, яка, на нашу думку, межує на грані звинувачення Рахункової палати в корупційних діяннях.

Прес-служба уповноважена заявити, що зазначена інформація є недостовірною, та такою, що не відповідає дійсності і негативно впливає на репутацію інституції. За намірами кадрового оновлення та реформування єдиного конституційного державного органу незалежного зовнішнього фінансового контролю, що діє від імені Верховної Ради України, в інформації Реанімаційного Пакету Реформ проявляється спроба приниження ролі та значення Рахункової палати у процесах державотворення, її багаторічних напрацювань, досвіду та здобутого авторитету, в тому числі на міжнародному рівні.

Суспільству подається інформація, яка дискредитує функціонування Рахункової палати, її фаховий та кадровий потенціал. Більше того, громадськості нав'язується думка, що збереження старого складу Рахункової палати «може бути свідченням прикриття корупції в органах влади та відповідних зловживань у фінансовій сфері».

Такий висновок, на нашу думку, є безпідставним звинуваченням і дискредитацією колективу Рахункової палати, який, не дивлячись на процеси, що відбуваються навколо інституції працює в межах правового поля і виключно в інтересах держави, про що свідчать матеріали проведених аудитів, які розміщуються на офіційному Web-порталі (http://www.ac-rada.gov.ua). Рахункова палата наполягає не лише на публічному спростуванні такої оцінки діяльності Рахункової палати, але й на вибаченні перед колективом установи, який не має жодного відношення до процесу оновлення членів Рахункової палати.

Вважаємо, що такі дії громадської організації є недопустимі і не додають іміджу та авторитету, як державним органам так і Україні в цілому.

Для Рахункової палати головним напрямом і завданням роботи була, є і буде реалізація функцій контролю за надходженням коштів до Державного бюджету України та їх використанням заради миру та забезпечення достойного життя громадян України.