23 жовтня 2017
03.03.2017

Нарада-семінар з керівниками територіальних управлінь визначила виклики і завдання на 2017 рік

Нарада-семінар для керівників територіальних управлінь інституції з теми: «Рахункова палата у 2017 році: виклики і завдання» відбулася в Рахунковій палаті. У заході взяли участь очільники усіх територіальних управлінь, керівники та представники чільних департаментів та управлінь Рахункової палати.

Відкрив нараду-семінар Т.в.п. Голови Рахункової палати О.С. Яременко. Доповідач відзначив, що нарада-семінар з керівниками теруправлінь проводиться в надзвичайно важкий час для Рахункової палати - у період організації її роботи в умовах прийнятого у 2015 році Закону України «Про Рахункову палату», необхідності формування стратегії інституції та подальшого її розвитку, посилення ролі і значення як незалежного контролюючого органу.

О.С. Яременко зауважив, що за таких обставин основною метою наради-семінару, зокрема, є обмін досвідом та напрацювання оптимальних рішень стосовно організації роботи теруправлінь на 2017 рік, визначення напрямів контрольно-аналітичної роботи з важливих питань для регіонів, співпраці та взаємозв'язку з департаментами при проведенні аудитів, що охоплюють загальнодержавні питання, забезпечення належної організації та результативності проведення теруправліннями контрольно-аналітичних заходів.

Доповідач довів до відома учасників наради-семінару, що нині в Рахунковій палаті розпочалася робота з розробки плану та стратегії подальшого розвитку інституції, для чого створено робочу групу з працівників Рахункової палати із залученням вітчизняних науковців. Він наголосив на тому, що напрацювання в цьому напрямку та розробка нового Регламенту Рахункової палати з урахуванням норм Закону України «Про Рахункову палату» дозволять організувати належну роботу вищого органу фінансового контролю країни. Одним з важливих кроків розвитку Рахункової палати, сказав О.С. Яременко, є створення в теруправліннях нового відділу, покликаного на регіональному рівні контролювати надходження до бюджету і державних фондів.

На порядку денному були розглянуті такі питання:

● Про основні результати контрольно-аналітичної діяльності територіальних управлінь Рахункової палати за 2016 рік та окремі питання вдосконалення їх роботи в поточному році (доповідач - Стефанюк І.Б.).

● Про особливості здійснення державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту) трансфертів між державним бюджетом та місцевими бюджетами (доповідач - Самусь Г.Ю.).

● Про особливості організації контролю з питань надходжень до бюджету і державних фондів (доповідач - Огонь Ц.Г.).

● Про актуальні проблеми виконання Закону України «Про Рахункову палату». Відповіді на запитання керівників територіальних управлінь (доповідач - Пилипенко В.П.).

● Інформування про правові проблеми і практичні аспекти здійснення територіальними управліннями контрольно-аналітичної діяльності (доповідачі - Миколенко П.П., Піхоцький В.Ф., Сіваченко О.О., Лебедєв О.І., Мирошніков А.М., Куценко Л.В., Барецький В.І.).

● Концентрація завдань з питань проведення територіальними управліннями контрольних заходів, кадрового забезпечення та економного використання фінансових і матеріальних ресурсів. Відповіді на запитання керівників теруправлінь (доповідачі - Юхимчук А.П., Моторна К.В., Артемова Т.П., Заяць Г.І., Немчен О.В., Шах Г.А., Швачка А.В.).

У роботі наради-семінару також взяв участь і виступив Секретар Рахункової палати А.П. Юхимчук. Він, зокрема, відзначив, що наразі відбулося збільшення звернень до Рахункової палати, зокрема, від народних депутатів України - утричі, від журналістів та громадян - у п'ять разів, і суттєво від правоохоронних органів, тому процес розгляду таких звернень Рахунковою палатою потребує подальшого унормування. А.П. Юхимчук наголосив на необхідності активізації розробки стратегії розвитку інституції, вказав, що результати контрольної діяльності Рахункової палати повинні використовуватися як народними депутатами України та урядом, так і на місцевому рівні.

На завершення учасники наради-семінару обмінялися думками з усіх питань порядку денного.

Підсумовуючи результати наради-семінару, Т. в. п. Голови Рахункової палати О.С. Яременко відзначив доцільність її проведення, підкреслив, що порушені на ній питання, виходячи з їх обговорень і обміну думками, були цікавими та корисними для аудиторії, що і було основною метою цього заходу.

За результатами проведеної наради-семінару було ухвалено низку заходів з удосконалення широкого спектру напрямів діяльності Рахункової палати.