20 червня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2014 рік
29.09.2014

Розглянуто Колегією Рахункової палати

09.09.2014

Коли коштів достатньо, часом їх витрачають неефективно

 

Колегія Рахункової палати розглянула результати аудиту ефективності використання бюджетних коштів, виділених органам прокуратури України на забезпечення їхньої діяльності, та дійшла висновку, що отримані ними у 2013 році та I півріччі 2014 року з державного бюджету 4764,1 млн. грн. використовувалася на власний розсуд керівництва Генеральної прокуратури України. Це призвело до бюджетних правопорушень на суму 14 млн. грн. і неефективного використання 84,6 млн. гривень.

Розширення функцій і завдань органів прокуратури з введенням у дію положень нового Кримінального процесуального кодексу України та надання Законом України "Про прокуратуру" повноважень Генеральному прокуророві затверджувати штатну чисельність структурних підрозділів у межах фонду заробітної плати призвело до неконтрольованого збільшення загальної чисельності органів прокуратури і, відповідно, до бюджетних асигнувань на їхнє утримання. Чисельність органів прокуратури протягом 2013 року зросла на 1800 одиниць, а видатки на забезпечення їхньої діяльності - на 500 млн. грн., або в 1,2 раза більше. Лише у 2014 році чисельність органів прокуратури була законодавчо врегульована, що дало змогу зменшити витрати на їхнє утримання.

В умовах запровадженої Урядом економії бюджетних коштів Генпрокуратурою у 2013 році були придбані легкові автомобілі та меблі для облаштування службових кабінетів керівників її структурних підрозділів з перевищенням встановлених для державних органів граничних сум витрат - понад 9 млн. грн., а реконструкція адмінбудівлі центрального апарату обійшлася державі більш ніж у 300 млн. гривень.

Аудитом також виявлено, що не було забезпечене належне функціонування інформаційної системи "Єдиний реєстр досудових розслідувань", на створення і впровадження якої продовж останніх двох років використано понад 200 млн. гривень.

Марним виявилося намагання Генпрокуратури створити для внутрішньовідомчої підготовки кадрів нову матеріально-технічну базу Національної академії прокуратури України. У 2013 році на виготовлення проектно-кошторисної документації спорудження нових об'єктів було спрямовано понад 24 млн. грн., проте роботи з будівництва не розпочалися. Враховуючи перспективу реформування органів прокуратури та наступне скорочення персоналу, а також те, що вартість будівництва нових об'єктів навчального закладу становитиме понад 1,3 млрд. грн., Колегія Рахункової палати вважає, що подальше витрачання коштів на зазначену мету буде неефективним і недоцільним.

За результатами контрольного заходу Колегія Рахункової палати запропонувала керівництву Генпрокуратури усунути виявлені недоліки у використанні бюджетних коштів та посилити контроль за їхнім використання.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України