26 травня 2019
06.06.2014

Розглянуто Колегією Рахункової палати

13.05.2014

Кошти на ремонт доріг "осіли"
в місцевих бюджетах Київщини і Черкащини

Колегія Рахункової палати розглянула результати аудиту ефективності використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам міста Києва, Київської та Черкаської областей на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах.

Колегією зазначено, що Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор), Київська міська, Київська та Черкаська обласні держадміністрації, низка райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування зазначених областей, органи Державної казначейської служби України не забезпечили належного управління, повного і ефективного використання спрямованих у 2013 році 296,6 млн. грн. субвенції. Так 8,7 млн. грн. були розподілені Укравтодором місцевим бюджетам вказаних регіонів останнього дня бюджетного року і, відповідно, вже не могли бути використаними. Органи місцевого самоврядування та державні адміністрації вказаних регіонів не забезпечили використання 15,6 млн. грн. субвенції. Ще 29,4 млн. грн. не використані з причини непроведення платежів органами державної казначейської служби у Києві та Київській області.

Крім того, результатом неефективного управління бюджетними коштами стало накопичення на початок 2014 року на рахунках місцевих бюджетів Києва, Київської і Черкаської областей 100,6 млн. грн. субвенції, невикористаної в попередніх періодів. Найкритичнішою є ситуація в Київській області, де на рахунках місцевих бюджетів загалом "осіло" 81,2 млн. грн. субвенції. Як наслідок, більш ніж на половині запланованих об'єктів (765) роботи не розпочаті.

Тож вирішення проблеми вимагає від органів місцевого самоврядування та керівників державних адміністрацій спільних невідкладних рішень щодо освоєння бюджетних коштів за призначенням.