19 червня 2019    
Пошук
Головна » Архів » Офіційні повідомлення » 2012 рік
25.05.2012

Розглянуто Колегією Рахункової палати

16.05.2012

Менше путівок - кращий бюджет соціального фонду

Колегія Рахункової палати розглянула результати аналізу виконання у 2011 році бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. За її висновком, у 2011 році бюджет Фонду в повному обсязі не виконаний. За доходами він виконаний на 96,1 відс., за видатками - на 90 відс., перевищення доходів над видатками становить 1,0 млрд. гривень. Однак показники видаткової частини не виконані за жодною зі статей.

На тлі зростання з 2010 року показників дохідної частини бюджету Фонду його видаткова частина значно зменшувалася. Видатки за 2011 рік скоротились, порівняно з 2010 роком, на 631,9 млн. грн. (падіння до рівня 2009 року), з цієї суми 597,4 млн. грн. мали б піти на забезпечення санаторно-курортного лікування. У результаті було значно обмежено доступність соціальних послуг для застрахованих осіб, тим більше, що вартість путівок щороку зростає. Торік за рахунок коштів фонду в санаторно-курортних закладах пролікувалися лише 1,5 відс. застрахованих осіб.

Водночас не відбулася оптимізація структури і чисельності працівників Фонду, як це передбачалося із запровадженням 1 січня 2011 року єдиного соціального внеску. Більше того, організаційно-управлінські видатки фонду зросли, порівняно з 2010 роком, на 10 відсотків.

Через законодавчу неврегульованість кошти фонду, як і раніше, витрачалися на невластиві для соціального страхування функції. Зокрема, 2011 року на фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл та придбання новорічних подарунків для дітей використано 244 млн. гривень. Спрямування цих ресурсів на санаторно-курортне лікування дозволило б, за оцінками Рахункової палати, оздоровити майже 49 тис. застрахованих осіб та членів їхніх сімей.

Також законодавчо не врегульовані питання і з наданням матеріального забезпечення застрахованим особам у разі відкриття справ про банкрутство страхувальників-роботодавців, а також із віднесенням до страхового стажу часу перебування осіб у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Про цей сайт | Адміністратор | Лист до редакції
Розробник ЗАТ "Софтлайн", Україна© Рахункова палата України